Najnowsze wpisy, strona 1


Dla kogo projekt domu z poddaszem?
Autor: zaprojektujemy
Tagi: projekty domów z poddaszem  
10 sierpnia 2016, 15:00

Dużo się dzisiaj mówi o energooszczędnym budownictwie. Doskonale w ten trend wpisują się domy z użytkowym poddaszem. Prosta bryła budynku, zwieńczona dwuspadowym dachem jest ekonomiczną opcją zarówno pod względem budowy, jak i eksploatacji. Dom powinien być jednak dobrze ocieplony.


Gotowe projekty domów z poddaszem można łatwo wkomponować w działkę małą albo tę o nieproporcjonalnych rozmiarach. Inwestor może cieszyć się większym ogrodem. Dom z poddaszem to dom tani w budowie-dach oraz fundamenty mają zdecydowanie mniejszą powierzchnię niż w domach parterowych. Bez problemu można wydzielić dwie strefy. Na parterze salon z kuchnią tworzą część dzienną, na górze znajduje się część nocna z sypialniami. To idealne rozwiązanie dla wielopokoleniowych rodzin.

 

Pieniądze zaoszczędzone na budowie dachu oraz fundamentów pochłoną jednak wydatki związane z wykonaniem stropów oraz podłóg. Nie można też zapomnieć o klatce schodowej. Do tanich nie należą też okna połaciowe. Ponadto gdy izolacja poddasza zostanie wykonana niepoprawnie, latem może panować uciążliwy upał. Zimą pomieszczenia znajdujące się na poddaszu będą szybko się wychładzać. Przestrzenie pod skosami trudno też urządzić. Niejednokrotnie zachodzi konieczność wykonania mebli na indywidualne zamówienie.


Ekonomiczne budownictwo
Autor: zaprojektujemy
Tagi: projekty domów bez garażu  
14 lipca 2016, 13:45

W ostatnich latach szczególnie rozwinęło się tzw. ekonomiczne budownictwo. Deweloperzy często  chętnie budują osiedla domów o mniejszym metrażu, usytuowanych na mniejszych działkach. Domki o metrażu rzadko kiedy przekraczającym 150 metrów, na niewiele większych działeczkach na stałe zagościły na przedmieściach większych miast. W tego typu budownictwie przeważają projekty domów bez garażu, na niewielkiej przestrzeni po prostu brakuje na niego miejsca. Wielu osobom takie rozwiązanie odpowiada.


Z drugiej strony brak garażu sprawia, że samochody mieszkańców stoją czasem nie na przewidzianych na to miejscach postojowych, ale parkowane są po prostu na osiedlowej uliczce. Sprawia to, że poruszanie się i manewrowanie autem na takiej przestrzeni jest jeszcze bardziej utrudnione. Nie wpływa to jednak w znaczący sposób na popularność projektów domów bez garażu. Zamiast niego, osoby mieszkające na takich osiedlach, samodzielnie stawiają obok swoich domów wiaty na samochód, próbując w ten sposób zrekompensować sobie jego brak. Taka wiata stanowi wystarczającą ochronę przed deszczem, a dzięki niej właściciel posesji zimą nie musi codziennie odśnieżać auta. Na ścianach takiej konstrukcji można puścić efektowne pnącza, dzięki czemu wiata dobrze komponuje się z resztą otoczenia.


Cechy charakterystyczne domów dwurodzinnych...
Autor: zaprojektujemy
Tagi: domy dwurodzinne  
17 lutego 2016, 13:34

Projekty domów dwurodzinnych, charakteryzują się wieloma specyficznymi cechami tak charakterystycznymi dla tego typu budownictwa. W żadnym innym projekcie nie ma podobnych cech, gdyż wyróżniają one właśnie konkretny rodzaj budynku.

 

Domy dwurodzinne - cechy charakterystyczne projektu.

 

1. Wspólna klatka - to element który jest bardzo często spotykany w tego typu budownictwie. Jest ona jedynym elementem, który łączy ze sobą obydwie kondygnacje budynku. Jest to taki specyficzny łącznik komunikacyjny.

 

2. Piętra - każdy dom dwurodzinny powinien posiadać piętra. Oczywiście mogą być to również budynki parterowe (tak zwane bliźniaki) ale nie ukrywajmy - najczęściej w takich projektach mamy do czynienia z domami piętrowymi.

 

3. Osobne wejścia. To element domów dwurodzinnych, na które najczęściej decydują się osoby odpowiedzialne za projektowanie domów. Gwarantują one maksymalną prywatność obydwu rodzinom i umożliwiają ich autonomiczne względem siebie funkcjonowanie.

 

4. Tego typu domy dwurodzinne mają charakter długotrwały. Co to oznacza? Można je przystosować do pełnienia roli domów wielopokoleniowych. Dzięki temu, rodzice z dorastającymi dziećmi wcale nie muszą liczyć się z rozłąką, lecz mają możliwość w miarę szybkiego odwiedzenia swoich pociech. Oczywiście zasada ta działa również w drugą stronę.

Jak wybrać projekt domu jednorodzinnego?
Autor: zaprojektujemy
Tagi: domy jednorodzinne   projekty domów jednorodzinnych  
18 stycznia 2016, 06:53

Wybór projektu domu wzbudza wiele emocji. Każdy ma obraz wymarzonego domu, w którym chciałby zamieszkać. Łatwy dostęp do tysięcy różnych projektów nie ułatwia jednak wyboru rozwiązania, które będzie idealnie odpowiadać indywidualnym gustom.

Metraż - jaka przestrzeń jest potrzebna?

Wybierając ciekawe projekty domów jednorodzinnych trzeba cały czas pamiętać, że wielkość budynku będzie się w bezpośredni sposób przekładać na koszty jego realizacji. Dlatego zazwyczaj trzeba będzie zdecydować się na kompromis między wymarzoną wielkością domu, a możliwościami finansowymi. Przy podejmowaniu decyzji należy zwracać uwagę głównie na funkcjonalność i praktyczne rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń.

Uwaga na detale

Praktycznie każdy projekt domu jednorodzinnego wygląda atrakcyjnie na papierze. Warto jednak pamiętać, że przy oglądaniu rzutów budynku można przegapić wiele detali, które będą miały ogromny wpływ na wygodę mieszkańców. Dlatego warto zwrócić uwagę między innymi na szerokość korytarzy, czy wysokość stropu na poddaszu.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór projektu przygotowanego przez znaną i sprawdzoną firmę. W ten sposób można zyskać pewność, że po realizacji projektu nie znajdą się żadne niemiłe niespodzianki. Więcej informacji na stronie: http://projekty.domywstylu.pl/

Projekt bliźniaka nie musi być nudny
Autor: zaprojektujemy
Tagi: projekty bliźniaków   bliźniaki  
16 stycznia 2016, 18:45

Bliźniaki to budynki, które często kojarzą się z dosyć monotonną architekturą. Najczęściej stanowią po prostu połączenie dwóch identycznych domów, nie oznacza to jednak, że muszą być nudne.

Nowoczesne rozwiązania

Na szczęście bez większych problemów można znaleźć projekty bliźniaków, które przełamują te stereotypy i są ciekawe także pod względem wizualnym. Dotyczy to często budynków o nowoczesnej bryle. Oryginalne rozwiązania odwrócą uwagę od symetrycznej bryły i sprawią, że będzie się prezentować w znacznie ciekawszy sposób. W tym samym celu warto także zainwestować w interesującą elewację.

Asymetria

Warto także pamiętać o tym, że projekt bliźniaków nie musi być symetryczny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zabudowa bliźniacza nie musi składać się z dwóch identycznych budynków. Wystarczy jedynie, że domy znajdą się na tej samej działce i będą połączone jedną ścianą. Chociaż takie rozwiązanie jest dosyć rzadko spotykane, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybudować bliźniaki, które będą się różnić wyglądem.

Wybór różnych projektów do zabudowy bliźniaczej jest bardzo duży, dlatego można znaleźć rozwiązania, które będą wygodne, praktyczne i jednocześnie ciekawe pod względem wizualnym. Więcej informacji tutaj.