Projekt garażu - o czym trzeba pomyśleć?...
Autor: zaprojektujemy
Tagi: projekt garażu
24 sierpnia 2016, 15:04

Przy budowie domu wraz z garażem nie warto niczego pozostawiać przypadkowi. Może to przełożyć się na mało satysfakcjonujące, niefunkcjonalne rozwiązania, które w ogóle się nie sprawdzą. W fazie uzgadniania projektu garażu warto pomyśleć o kilku podstawowych kwestiach, które mogą wydawać się kosmetyczne, a są bardzo istotne.

 

Wolnostojący czy połączony z domem?
Kwestię usytuowania garażu można rozwiązać na kilka sposobów. Pierwszy z nich to garaż wolnostojący, odłączony od bryły budynku. Drugi to garaż wbudowany w bryłę budynku, a trzeci - dostawiony do niej. Każda z tych opcji ma własne zalety - osobny garaż, lub wbudowany w dom, zwykle wygląda elegancko, dostawiony można łatwo rozbudować.

 

Z tą kwestią wiąże się także i decyzja o sposobie usytuowania wejścia. W przypadku garażu wolnostojącego nie ma żadnych wątpliwości, wejście musi być z zewnątrz. Jednak w dwóch pozostałych przypadkach warto przemyśleć możliwość stworzenia drzwi z wnętrza domu bezpośrednio do garażu.

Ruchliwość ulicy
Gdy dom stoi przy ruchliwej drodze, projekty garażu powinien umieszczać go tak, by dało się manewrować pojazdem a terenie podwórka, nie wyjeżdżając w tym celu na ulicę. Warto wspomnieć też o tym, że dojazd do garażu musi być dobrze utwardzony.


Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz