Archiwum styczeń 2016


Jak wybrać projekt domu jednorodzinnego?
Autor: zaprojektujemy
Tagi: domy jednorodzinne   projekty domów jednorodzinnych  
18 stycznia 2016, 06:53

Wybór projektu domu wzbudza wiele emocji. Każdy ma obraz wymarzonego domu, w którym chciałby zamieszkać. Łatwy dostęp do tysięcy różnych projektów nie ułatwia jednak wyboru rozwiązania, które będzie idealnie odpowiadać indywidualnym gustom.

Metraż - jaka przestrzeń jest potrzebna?

Wybierając ciekawe projekty domów jednorodzinnych trzeba cały czas pamiętać, że wielkość budynku będzie się w bezpośredni sposób przekładać na koszty jego realizacji. Dlatego zazwyczaj trzeba będzie zdecydować się na kompromis między wymarzoną wielkością domu, a możliwościami finansowymi. Przy podejmowaniu decyzji należy zwracać uwagę głównie na funkcjonalność i praktyczne rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń.

Uwaga na detale

Praktycznie każdy projekt domu jednorodzinnego wygląda atrakcyjnie na papierze. Warto jednak pamiętać, że przy oglądaniu rzutów budynku można przegapić wiele detali, które będą miały ogromny wpływ na wygodę mieszkańców. Dlatego warto zwrócić uwagę między innymi na szerokość korytarzy, czy wysokość stropu na poddaszu.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór projektu przygotowanego przez znaną i sprawdzoną firmę. W ten sposób można zyskać pewność, że po realizacji projektu nie znajdą się żadne niemiłe niespodzianki. Więcej informacji na stronie: http://projekty.domywstylu.pl/

Projekt bliźniaka nie musi być nudny
Autor: zaprojektujemy
Tagi: projekty bliźniaków   bliźniaki  
16 stycznia 2016, 18:45

Bliźniaki to budynki, które często kojarzą się z dosyć monotonną architekturą. Najczęściej stanowią po prostu połączenie dwóch identycznych domów, nie oznacza to jednak, że muszą być nudne.

Nowoczesne rozwiązania

Na szczęście bez większych problemów można znaleźć projekty bliźniaków, które przełamują te stereotypy i są ciekawe także pod względem wizualnym. Dotyczy to często budynków o nowoczesnej bryle. Oryginalne rozwiązania odwrócą uwagę od symetrycznej bryły i sprawią, że będzie się prezentować w znacznie ciekawszy sposób. W tym samym celu warto także zainwestować w interesującą elewację.

Asymetria

Warto także pamiętać o tym, że projekt bliźniaków nie musi być symetryczny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zabudowa bliźniacza nie musi składać się z dwóch identycznych budynków. Wystarczy jedynie, że domy znajdą się na tej samej działce i będą połączone jedną ścianą. Chociaż takie rozwiązanie jest dosyć rzadko spotykane, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybudować bliźniaki, które będą się różnić wyglądem.

Wybór różnych projektów do zabudowy bliźniaczej jest bardzo duży, dlatego można znaleźć rozwiązania, które będą wygodne, praktyczne i jednocześnie ciekawe pod względem wizualnym. Więcej informacji tutaj.

Cechy popularnych projektów domów parterowych...
Autor: zaprojektujemy
Tagi: domy parterowe   projekty domów parterowych  
13 stycznia 2016, 08:37

Parterowe domy to obecnie bardzo popularne rozwiązanie. Inwestorzy zazwyczaj wybierają budynki o stosunkowo niedużym metrażu. Zmusza to architektów do wyjątkowo przemyślanego wykorzystania dostępnej przestrzeni.

Podział na strefę dzienną i nocną

W budynkach o dwóch kondygnacjach sypialnie zazwyczaj znajdują się na piętrze. Tworzy to praktyczny podział na dwie strefy - dzienną oraz nocną. W przypadku projektów domów parterowych należy zagospodarować dostępną przestrzeń tak, aby na jednej kondygnacji zmieścić zarówno przestronny salon, jak i wygodne pokoje dla wszystkich członków rodziny.

Standardowe projekty domów parterowych

Najpopularniejsze projekty tego typu mają od jednej do trzech sypialni. Salon zazwyczaj łączy się z kuchnią, co sprawia, że wnętrze wydaje się dużo bardziej przestronne. Wrażenie dodatkowej przestrzeni można także osiągnąć przez dodanie tarasu z dużymi przeszkleniami, które otworzą dom na ogród. W większych budynkach tego typu można także z powodzeniem wygospodarować miejsce na takie przydatne pomieszczenia, jak spiżarnia, czy garderoba.

Oczywiście dostępne są także mniej gotowe projekty, na przykład duże, parterowe rezydencje utrzymane w stylu śródziemnomorskim.

Jak wybrać najlepszy projekt domu?
Autor: zaprojektujemy
Tagi: projekt domu   projekt domu piętrowego  
11 stycznia 2016, 15:49

Jeżeli właśnie poszukujesz odpowiedniego architekta, który ma zaprojektować Twój dom to idealnie trafiłeś! W tym tekście chcę przybliżyć kilka ważnych cech, które powinien posiadać naprawdę dobry architekt.

Jak szukać?
Szukać architekta możesz wszędzie, w gazetach, na targach ale zdecydowanie najłatwiej jest znaleźć odpowiednią osobę w internecie.  Projekty domów piętrowych to obecnie najbardziej popularne projekty na rynku. Wiele biur architektonicznych oferuje gotowe projekty, warto jednak wziąć kilka kwestii pod uwagę.

Co ustalić?
Z pewnością jest to pierwszy dom, który budujesz w życiu i nie wiesz jakie elementy ustalić z architektem by projekt domu piętrowego już na pierwszym spotkaniu był niemal idealny. Architekt na pewno zada ci kilka podstawowych pytań, które pozwolą mu określić styl w jakim powinien budować oraz jakość na  jaką stawiasz. Jeżeli jednak masz jakieś specjalne marzenia lub wymagania, zaznacz to od razu dzięki temu będzie mniej poprawek do naniesienia. Ważne jest także to aby architekt miał świadomość środków jakie chcesz przeznaczyć na budowę. Mając tę wiedzę dostosuje odpowiednio projekt domu piętrowego dla Ciebie. Projekty domów piętrowych są dostępne na stronie: https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-pietrowych/

Domek letniskowy - domkiem całorocznym?
Autor: zaprojektujemy
Tagi: domki letniskowe   projekty domków letniskowych  
05 stycznia 2016, 15:22

Bazy wypadowe, popularnie zwane przez Polaków "domkami letniskowymi", często są w praktyce domami całorocznymi. Odwiedzamy je w każdej wolnej chwili, przez wszystkie miesiące. Jakie standardy powinny spełniać, aby były funkcjonalne i tanie w utrzymaniu?

Odpowiednia wielkość
Projekty domów letniskowych, które są dostępne na rynku, są dopasowane do potrzeb każdego typu klienta, więc z pewnością każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Jeśli jednak mamy specjalne wymagania - możemy zwrócić się do biura projektowego w celu stworzenia indywidualnego projektu.

Sprawne ogrzewanie
Przemyślenie dobrego systemu ogrzewania centralnego to bardzo istotna kwestia. Nowoczesne systemy wyposażone są w automatyczne mechanizmy zapobiegające zamrożeniom wody w rurach oraz pękaniu posadzek pod wpływem mrozu, dodatkowo można je planować nawet na miesiąc do przodu!

Przemyślana technologia
Coraz częściej odchodzi się od klasycznego budownictwa murowanego na rzecz domów z bali oraz tzw. domów z paczki, które można  postawić nawet w 3 miesiące, są ekonomiczne w utrzymaniu i wygodne w użytkowaniu. Ważne, aby skonsultować ze specjalistą, w jakim miejscu dom letniskowy będzie położony i dobrać do tego technologię - przykładowo dom w górach może mieć inne wymagania niż dom postawiony w zadrzewionym terenie z wodami gruntowymi.